Mokytojo sugrįžimas

SKU: 9789986343691
Mokytojo sugrįžimas
Autorius: 
Anuar Alimžanov
Barkodas: 
9789986343691
9,00€
Leidimo metai: 
2022
Puslapių skaičius: 
184
Viršelis: 
Kietas
Vertėjas: 
Anželika Smetonienė
Versta iš: 
rusų k.

„Mokytojo sugrįžimas“ – tai apysaka apie vieną žymiausių viduramžų filosofų – Al Farabi (Alfarabijų). Knyga nukelia skaitytoją į viduramžius. Veiksmo vieta – Vidurinės Azijos ir Artimųjų rytų miestai. Čia jis sukūrė svarbiausius savo traktatus ir utopijas. Dėl savo plataus akiračio ir išsimokslinimo Al Farabi buvo pramintas Antruoju Mokytoju (po Aristotelio).

Anuaras Alimžanovas (1930–1993) – kazachų rašytojas, publicistas, visuomenės veikėjas. Baigęs Kazachstano valstybinį universitetą jis dirbo žurnalistu, kino studijos „Kazachfilm“ redaktoriumi, dienraščio „Kazach ade­bieti“ vyriausiuoju redaktoriumi, buvo Kazachstano rašytojų sąjungos pirmininkas, Kazachstano parlamento narys, nuo 1991 m. spalio 29 iki gruodžio 26 d. – Tarybų Sąjungos Respublikų Tarybos pirmininkas, kuriam vadovaujant buvo priimta deklaracija Nr. 142-N, nutraukusi Tarybų Sąjungos egzistavimą.

Anuaras Alimžanovas yra keliolikos romanų, apysakų bei apsakymų knygų autorius, jau pažįstamas ir Lietuvos skaitytojui – jo knyga „Machambeto strėlė“ lietuvių kalba buvo išleista 1974 m.

Comments

Post new comment

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.