Intriguojantis knygos klausimas: kas valdo Lietuvą? Atsakę į šį svarbiausią klausimą, sužinotume, kodėl tokia paviršutiniška buvo Lietuvos desovietizacija, kas sužlugdė liustraciją? Ir galiausiai viso to pasekmė – prieštaringa, komplikuota, atnešusi Tautai pernelyg didelius ekonominius (valstybinio turto „prichvatizacija“, korupcijos skandalai) ir žmogiškuosius (masinė emigracija) nuostolius postsovietinė transformacija, įtvirtinusi krašte pačią blogiausią politinio oligarchinio kapitalizmo formą.
Knygoje „Didysis anonimas. Kas valdo Lietuvą?“ iš politinių aktualijų ir jų komentarų dėliojasi atkurtos nepriklausomybės trijų dešimtmečių panorama. Kritiškas požiūris netrukdo pamatyti tai, kas išlieka net takioje modernybėje, kas sudaro Tautos gyvasties ir tapatybės nepajudinamą pamatą – mūsų istorinę atmintį, nacionalinę kultūrą ir jos iškiliausius kūrėjus, prieš kuriuos rengiami išpuoliai. Knygoje nuosekliai ginama kultūros vientisumo, nedalomumo idėja.
Valdas Vasiliauskas (1951), nors ir būdamas diplomuotas žurnalistas, į žurnalistiką pasuko tik atkurtos nepriklausomybės metais. Iki tol krimto teatro kritiko duoną, buvo Lietuvos teatro sąjungos narys, šios sąjungos Teatrologų sekcijos pirmininkas. Po 1990 m. įkūręs ir redagavęs savaitinius žurnalus „Veidas“, „Ekstra“ ir „TV antena“, dirbo dienraščiuose „Lietuvos aidas“, „Lietuvos rytas“ , buvo dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiasis redaktorius ir „Respublikos“ redaktorius. Iš straipsnių šiuose leidiniuose, taip pat iš publikacijų laikraščiuose „7 meno dienos“, „Vakaro žinios“, „Šiandien“, žurnale „Kultūros barai“, interneto portaluose „alfa.lt „ „Alkas.lt“, „Delfi.lt“, „Pozicija.org.“ „Tiesos.lt“ ir sudaryta politinės publicistikos knyga „Didysis anonimas. Kas valdo Lietuvą?“. Tai penktoji V. Vasiliausko knyga. „Vagos“ leidykla yra išleidusi V. Vasiliausko novelių rinkinį „Žiemos sapnas“ (1984) ir teatro kritikos knygą „Teatras be iliuzijų“ (1989), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga – politinės publicistikos knygą „Amžinasis nomenklatūros pavasaris“ (1995), Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla – teatro kritikos straipsnių rinkinį „Teatro malonumas“ (2012).