Reply to comment

Aukso maišas

SKU: 9789986342984
Autorius: 
Vytautas Tamulaitis
Barkodas: 
9789986342984
4,50€
Leidimo metai: 
2014
Puslapių skaičius: 
40
Viršelis: 
Kietas
Iliustratorius: 
Daiva Kairevičiūtė

Vytautas Tamulaitis – pasaulinio garso lietuvių vaikų ir jaunimo literatūros klasikas, jau pirmąja savo knyga – apysaka „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ (1935 m.) – pasireiškė kaip iškilus vaikų prozos kūrėjas. Knygoje „aukso maišas“ spausdinami dvi pasakos –„Aukso maišas“ ir „Sugrįžimas“.  

Pasakoje „Sugrįžimas“ įkūnyti tėvynės meilės jausmai, poetiškai išreikštas gimtųjų namų ilgesys. Pasaka „Aukso maišas“ laikytina ypač pavykusia, viena iš tų, kurios jaudina ir jaunesniuosius, ir vyresnio amžiaus skaitytojus. Pasakos veiksmas vyksta siauroje erdvėje, patvoryje, kur keroja varnalėšos ir dilgėlės. Toji veiksmo vieta, lakoniškas katino ir kiemo paukščių bei gyvulių dialogas – o ypač pagrindinio veikėjo katino elgesį ir postringavimus perteikiančios pastraipos – pripildo pasaką kandžios satyros, turi jos ir alegoriškumo.

Vytautas Tamulaitis gimė 1913 m. sausio 17 d. Sutkiškių kaime, dabartinėje Kriūkų seniūnijoje, Šakių rajone. Artėjant antrajai sovietinei okupacijai, 1944 m. vasarą rašytojas kartu su šeima pasitraukė į Vokietiją, 1948 – į Kanadą. 

Reply

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.