Universalioji skaičių istorija. Kaip skaičiai ir skaičiavimas atskleidžia žmogaus išradingumą.

ISBN: 9789986342793
Autorius: 
Georges Ifrah
Brūkšninis kodas: 
9789986342793
45,00€
Leidimo metai: 
2013
Puslapių skaičius: 
1224
Viršelis: 
Kietas
Vertėjas: 
Inga Sturytė
Versta iš: 
prancūzų k.

Ši knyga – tarsi jaudinančios kelionės per amžius ir civilizacijas aprašymas: pateikti reikalingi paaiškinimai, gausiai paremti paveikslais, linksmomis istorijomis ir rekonstrukcijomis. Įvairūs patikslinimai ir naudinga informacija įterpiama kaip trumpesni ar ilgesni tekstai. Vadinasi, šią enciklopediją galima skaityti nuo bet kurios vietos – atsižvelgiant į tai, kas kelia smalsumą ar domina. Pavyzdžiui, apie majus galima skaityti pirmiau nei apie babiloniečius ar egiptiečius; apie skaičiavimo prietaisų istoriją – pirma arba po arabų, indų ar kinų istorijos ir t. t.

Įdėta daug pastangų, norint palengvinti triūsą skaitytojo, kuris gilinsis į šią išskirtinę „Universaliąją skaičių istoriją“ – kerinčią žmonijos ir jos intelekto istoriją. Šis veikalas jau itin sudomino archeologus, etnologus, istorikus ir daugelio kultūrų specialistus. Jis sužavės ir poetą, ir numerologijos gerbėją, skaičių ir loginių žaidimų mėgėją, taip pat psichologą ar filosofą, matematiką, fiziką, inžinierių, informatikos specialistą, bet kurio dalyko dėstytoją ar mokytoją. Knyga bus įdomi ir bet kuriam skaitytojui, kurį domima įvairių kultūrų ir civilizacijų istorija.

Apie autorių. Žoržas Ifrahas (Georges Ifrah, g. 1947 m. Marakeše) matematikos mokytojas, vėliau tapęs vienu žymiausų matematikos istorikų. Jo knygos „Universalioji skaičių istorija“ naujas papildytas ir pataisytas leidimas (1994 m.) Prancūzijoje sulaukė net trylikos pakartotinų leidimų. Knyga yra išversta į daugiau kaip 20 kalbų.

 

Komentarai

Dėl kainos

Keista skaityti, kad lietuviško leidimo kaina per didelė. visiškai neadekvati pastaba. Negi toks fundamentalus leidinys tevertas 10 pietų valgykloje? Pastabos dėl kainos visiškai neadekvačios. Vertingo turinio knygos turi būti brangios.

D4l kainos

Keista skaityti, kad lietuviško leidimo kaina per didelė. visiškai neadekvati pastaba. Negi toks fundamentalus leidinys tevertas 10 pietų valgykloje? Pastabos dėl kainos visiškai neadekvačios. Vertingo turinio knygos turi būti brangios.

Kaina

Keista skaityti, kad lietuviško leidimo kaina per didelė. visiškai neadekvati pastaba. Negi toks fundamentalus leidinys tevertas 10 pietų valgykloje? Pastabos dėl kainos visiškai neadekvačios. Vertingo turinio knygos turi būti brangios.

Dar kartą apie kainas...

Jūsų nurodyta angliška knyga - tai tik pusė „Universaliosios skaičių istorijos“... Kita pusė angliškai išleista atskira knyga ir kitu pavadinimu. Tad rekomenduojame paieškoti angliškai ir antrosios šios knygos dalies.
Dėl kainos – atsakymas paprastas: palyginkite angliškos knygos tiražą ir lietuviškos tiražą ir suvoksite, kokia maža lietuviškos knygos kaina... Knygai išleisti (ir lietuviškai, ir angliškai – tai vertimas iš prancūzų kalbos) reikia įdėti tiek pat darbo, o vieno egz. savikaina skiriasi šimtus kartų...

Kaina

Iš čia nemokamai į LT siunčia. Esu pirkęs nemažai knygų esu iš jų.
https://www.bookdepository.com/The-Universal-History-of-Computing/9780471441472
Pastaba LT leidėjams - labai užkėlę kainas esate, net per muges kai skelbiate išpardavimus ar galimybę tiesiogiai įsigyti iš leidėjo, knygų kaina beveik ar visai nesiskiria nuo kainų knygynuose ir galit užsiimt demagogija apie paruošimą spaudai, vertimą ir kt, bet jei anglais išgyvena parduodamas už 34€ kodėl lietuvis negali tos pačios knygos parduoti pigiau nei anglas, nes mūsų pragyvenimo lygis ir pajamos žemensės:

kaina amazone

nauja ji ten kainuoja 189 svarus. Tai turbūt mažiau nei 140 litų. Ar klystu ?

Leidyklos komentaras (apie kainą)

Pastaba apie kainą būtų teisinga, jeigu komentaro autorius sąžiningai pastebėtų, kad:
1) nurodė supirktų (panaudotų) knygų („used“) knygyno kainą. Supirktų (panaudotų) knygų ir Lietuvoje galima nusipirkti už 1-5 litus; Tiesa, Lietuvos gyventojai netgi pirkti panaudotų knygų  iš „Amazon.com“ neturėjo galimybės... Nesiunčia jų į Lietuvą...
2) Būtų gerai palyginti ir angliškos bei lietuviškos knygų tiražus ir paskaičiuoti, kiek angliškos knygos kainos (procentais) sudaro vertimo ir parengimo spaudai kaina, ir kiek lietuviškos...
3) Nurodyta angliška knyga - tai pirmoji „Universaliosios skaičių istorijos“ dalis. Antroji dalis anglų kalba išleista atskira knyga: „The Universal History of Computing: from the Abacus to the Quantum Computer“. Lietuviškame leidime abu tomai sudėti į vieną knygą. Abu angliški tomai 2000-aisiais kainavo apie 50 JAV dolerių, originalas prancūzų kalba (abu tomai) ir šiuo metu kainuoja apie 50 eurų :)

Kaina

Šauni knyga, tik lietuviškai neadekvati kaina. pvz., Amazon kainuoja 2 svarus:
http://www.amazon.co.uk/Universal-History-Numbers-Georges-Ifrah/dp/186046324X/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1361795041&sr=1-1#reader_186046324X

Skelbti naują komentarą

  • Leidžiamos HTML žymės: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

CAPTCHA
Įveskite kontrolines raides (tik didžiąsias, be tarpų). Komentarai tvirtinami moderatorių.
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.