Paskutinė Antuano de Sent-Egziuperi paslaptis. Kaip įminta lakūno žūties mįslė

ISBN: 9789986342250
Autorius: 
Jacques Pradel
Autorius: 
Luc Vanrell
Brūkšninis kodas: 
9789986342250
6,00€
Leidimo metai: 
2010
Puslapių skaičius: 
196
Viršelis: 
Kietas
Vertėjas: 
Inga Sturytė

Bastja Borgo aerodromas, 1944 metų liepos 31 diena, 8 val. 45 min. Majoras Antuanas de Sent-Egziuperi lėktuvu „Lightning P-38“ pakilo žvalgyti pietų Prancūzijos. Iš užduoties jis negrįžo. Beveik šešiasdešimt metų bergždžiai ieškota orlaivio liekanų. 1998 metais vienas žvejys iš Marselio tinkluose rado dingusio piloto apyrankę. Kiek vėliau naras ir archeologas Lukas Vanrelis nustatė, kad netoli Marselio, įlankėlių rajone, guli rašytojo lėktuvo nuolaužos. Taip prasidėjo ši neįtikėtina istorija. Saujelė entuziastų iš Prancūzijos ir kitų šalių bandė sužinoti, kodėl garsiojo aviatoriaus lėktuvas atsidūrė ten, kur niekas nė negalvojo ieškoti. Knyga pasakoja apie jų nuotykius vingiuotame ieškojimų kelyje, sunkumus ir netikėtus atradimus. Išvada vienintelė ir neginčijama: lėktuvas nepatyrė avarijos, pilotas nenusižudė. Jis skrido susitikti su Istorija ir þuvo už Prancūziją paskutiniame savo mūšyje! Bet kas jį numušė? „Visada mėgau paslaptis, ypač neatskleistas. Šis tiesiog detektyvinis pasakojimas apie tai, kaip žingsnis po žingsnio entuziastai artėjo prie tiesos, mane nepaprastai sužavėjo“.

Alenas Deko

Žakas Pradelis – žurnalistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas. Radijo stotyje „Europe 1“ kasdien veda laidą, kurios klausosi 1,5 milijono klausytojų.

Lukas Vanrelis gyvena Marselyje. Jau daugelį metų dirba povandeninės archeologijos ekspedicijose.

Įžanga – Prancūzijos Akademijos nario Aleno Deko.
Pabaigos žodį parašė Provanso, Alpių ir Žydrojo Kranto regiono archeologinių radinių konservatorius, vyr. paveldosaugos specialistas Ksavjė Delestras.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

  • Leidžiamos HTML žymės: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

CAPTCHA
Įveskite kontrolines raides (tik didžiąsias, be tarpų). Komentarai tvirtinami moderatorių.
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.