Moterys tautos susirinkime

ISBN: 9789986343806
Moterys tautos susirinkime
Autorius: 
Aristofanas
Brūkšninis kodas: 
9789986343806
9,00€
Leidimo metai: 
2022
Puslapių skaičius: 
224
Viršelis: 
Kietas
Vertėjas: 
Audronė Kairienė
Versta iš: 
senosios graikų k.

 

Komedijos tėvu laikomas žymiausias Antikos komediografas Aristofanas (~446–385 m. pr. Kr.) gimė ir gyveno Atėnuose. Jis buvo didelis gimtojo miesto patriotas, konservatyvių pažiūrų žmogus, savo kūriniuose gynęs tradicinę moralę, papročius, dažnai pašiepdavęs to meto politinius veikėjus, kritikavęs jų veiklą ir visuomenės ydas.

Aristofanas parašė apie keturiasdešimt komedijų, iš kurių mūsų laikus pasiekė tik vienuolika. Aristofano kūriniai puikiai atspindi socialines ir politines V a. pr. Kr. pabaigos atėniečių gyvenimo realijas. Socialinės utopijos komediją „Moterys Tautos susirinkime“ Aristofanas sukūrė gyvenimo pabaigoje, kai Atėnai išgyveno demokratinės santvarkos krizę ir didžiulį ekonominį nuosmukį. Nepatenkintas Atėnų valdžia, Aristofanas norėjo pasišaipyti iš neryžtingų to meto politikų, nieko nedarančių, kad miestas išbristų iš sunkios padėties. Kūrinyje išjuokiamas aukščiausias Atėnų valdymo organas – Tautos susirinkimas. Nusivylusi vyrų vykdoma politika veikli atėnietė Praksagora sugalvoja perduoti miesto valdymą moterims.

Komedijoje keliamos problemos tebėra aktualios ir šiais laikais. Pirmą kartą į lietuvių kalbą išversta komedija „Moterys Tautos susirinkime“ žavi švelnia ironija, kandžia satyra, sodriu humoru, autoriaus fantazija ir papildo jau turimus lietuviškus Aristofano kūrinių vertimus.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

  • Leidžiamos HTML žymės: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

CAPTCHA
Įveskite kontrolines raides (tik didžiąsias, be tarpų). Komentarai tvirtinami moderatorių.
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.