Dėkojame „Vadovų klubų“ tinklo nariams bei UAB MitSoft, parėmusiems knygos leidybą! Netrukus visas knygos tiražas pasieks leidyklą ir ji bus išsiųsta Jums su autoriaus palinkėjimu – autografu.
Temos „Raindo papirusas“ pristatymo vaizdo įrašas:
Žmonės mėgsta istorijas. Sakoma, kad istorijos pažinimas padeda išvengti klaidų. Istorijų skaitymas yra panašus į sporto varžybų stebėjimą iš tribūnos. Ne tu lieji prakaitą, ne tu nuvargsti, bet kartais kažkodėl sušunki: „Mes laimėjom!“ Ar ne geriau pačiam kur nors dalyvauti?
Yra toks vienas sportas, kuriame žiūrovų iš viso nėra. Tai matematika. Jeigu galima grožėtis, kaip tvieskia fizikų paleistas spindulys, tai žiūrėti į matematikos teoremą nėra prasmės. Jeigu pats nesi nors kiek tos teoremos dalyvis.
Su matematikos istorija – tas pats. Kai supranti, kokius klausimus kėlė, kokius uždavinius sprendė praeities matematikai – dalyvauji. Kai suvoki kažkada jiems švystelėjusią mintį – ji jau tavo.
Visur nepabūsi, visko nesuprasi. Todėl ir pavadinau šią knygą ne matematikos istorija, bet matematikos istorijos skiautiniais. Kas ją skaitys, matyt, ir iš tų skiautinių susiųs savo pažinimo vėliavą.
Beje, tiems, kas nežino, – matematikai irgi žmonės. Kitaip tariant gyvena, džiaugiasi ar kenčia, nori būti tinkamai įvertinti, bet ne visiems tai pavyksta. O pomirtine šlovė – nežinau ar šildo. Todėl matematikos žinių skiautinius sumezgiau su jų gyvenimų, likimų skiautiniais. Gal kas atsirinks vien pastaruosius.
Vis dėlto įsivaizduoju, kad ne vienas, pavartęs šios knygos puslapius, atidės ją į šalį. Nes joje yra ir brėžinių, ir formulių. Labai atsiprašau, tačiau aš galvojau ir apie tuos, kurie atidėtų knygą apie matematiką į šalį, pamatę, kad joje iš viso nėra nei brėžinių, nei formulių.
Formulė yra matematinės minties paveikslas. Bet jeigu formulės kelia nerimą, duosiu patarimą – žvelkite į jas kaip į kalnus. Juk ir kalnų nesuprantate: nei iš kokių uolienų jie sudaryti, nei kas jų gelmėse slypi, bet žiūrite ir grožitės jų neprieinamomis formomis.
O štai ir treniruotė! Pabandykite be baimės žvelgti į tokią mįslingą formulę:
Joje susipynę graikiškos ir lotyniškos raidės, kažkokie paslaptingi ženklai. Na ir kas, kad nieko nesuprantate. Kai žiūrite į ropojančią skruzdėlę, argi suprantate jos būties paslaptį geriau?
Pažadu, kad visiškai nesuprantamų formulių knygos puslapiuose nebus. O ar priimti mano pratarmės žodžius už gryną pinigą – Jums spręsti.
Vilius Stakėnas
Komentarai
Buvęs studentas
Manau tikrai įsigysiu!
Kaip visada, Vilius
Kaip visada, Vilius nepakartojamas.
Skelbti naują komentarą