Brevilokvijas

ISBN: 9789986343851
Bonaventūra
Autorius: 
Šv. Bonaventūra
Brūkšninis kodas: 
9789986343851
Serija: 
Christiana Tempora
20,00€
Leidimo metai: 
2023
Puslapių skaičius: 
432
Viršelis: 
Minkštas
Vertėjas: 
Darius Alekna
Versta iš: 
lotynų k.

 

Pranciškono šv. Bonaventūros (1217–1274) Brevilokvijas – aiškiomis proto sąvokomis paremtas, griežtai logiškai dėstomas ir širdį kilti Dievop uždegantis krikščionių tikėjimo apmąstymas. Vertimas, įvadai, paaiškinimai ir rodyklės šį šv. Tomo Akviniečio amžininko veikalą pirmą kartą atveria ir mūsų meto skaitytojams.

 

Apie knygą:

Pagiriamojo žodžio nusipelno... ir itin kompetentingai atliktas lotyniško originalo vertimas. Vertėjui pavyko išvengti „interpretacinio“ vertimo pagundų, kas yra ypač sunku dirbant su šaltiniais, kuriuose mokymas nėra taip išsamiai susistemintas, kaip, pvz., šv. Tomo veikaluose. Sąlygiškas nesistemiškumas, teorinio išbaigtumo stoka, sąlygiškas mokymo atvirumas reikalauja itin gero žinojimo visos krikščioniškos teologinės ir filosofinės minties tradicijos, ne vienu aspektu glaudžiai susijusios, pvz., su šv. Augustino mokymu ir net su neoplatonizmo filosofijos šaltiniais. Džiugu, kad traktato vertimas, įdomus ir neretai provokuojančiai šiuolaikiškas Leopoldo Schefele’s OFM įvadas bei informatyvi vertėjo pratarmė šv. Bonaventūros traktato vertimo leidimui jį deramai pristato kaip vieną iš pamatinių krikščioniškos minties tradicijos liudijimų.

Dr. Rasius Makselis


Viduramžių filosofija apima labai ilgą beveik 700 metų laikotarpį, kuris, bent jau nuo XIII a. pasižymėjo labai intensyvia ir produktyvia intelektualine veikla. Viduramžiais ypač aktyviai formavosi Vakarų Europos kultūrinis paveldas. Todėl, norėdami pažinti savąją kultūrą, turime susipažinti su Viduramžių teologų, filosofų ir bendrai intelektualų kūryba.

Bonaventūros trumpo tikėjimo pagrindų spekuliatyvaus pristatymo – knygos Breviloquium vertimas ypač savalaikis. Jis puikiai pasitarnaus teologinės minties raidai suprasti. Teologija nėra sustingęs, užsikonservavęs mokslas. Tai dinamiška, atliepianti šiandienos realijas ir kartu išlaikanti tradicinį branduolį teorija. Naudos skaitydamas šią knygą turės tiek filosofas, kuris susipažins su argumentacijos ir įrodinėjimo tradicija Viduramžiais, tiek kultūros  istorija besidomintis skaitytojas. Vertimo kalba gera, puikios yra pastabos, kurios labai praplečia žinias apie Viduramžių mąstytojus.

Prof. dr. Albinas Plėšnys

Komentarai

Skelbti naują komentarą

  • Leidžiamos HTML žymės: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

CAPTCHA
Įveskite kontrolines raides (tik didžiąsias, be tarpų). Komentarai tvirtinami moderatorių.
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.